Vakumlu Kürtaj Sonrası Hamilelik

İstenmeyen gebelikten sonraki olan kürtaj işleminde sonra kısa bir süre için hayatınızda bazı şeyler yasaklanmıştır. Bunlar, sıkı egzersiz, sıkı ve hızlı çalışma, cinsel ilişki, duşta oturma veya havuzda yüzme gibi kısa süreli yasakları içerir. Bu yasakların kullanılması, rahmin yeni bir operasyon geçirdiği iyileşme dönemine kadar sağlığınızı korumak için çok önemlidir.

Kürtaj yaptıktan sonra rahatsız hissediyorsanız, akraba, arkadaş, eş, doktor ve hemşire ile konuşabilirsiniz. Bu konuda manevi destek almak istiyorsanız, doktorunuza danışarak bu konuda bir uzmanın yardımını alabilirsiniz.

Kürtaj sonrası hamilelik konusu her zaman kafalarda soru işareti bırakan bir konudur. Uygun ve uzman bir doktor tarafından yapılan kürtajın bir sonucu olarak, neredeyse bir sorunla karşılaşmıyoruz. Vakum kürtajı bir kadının sağlığını koruyan ve sonraki dönemlerde çocukların doğumu için herhangi bir sorun yaratmayan bir kürtaj çeşididir.

blank

İşlem geçirdikten hemen sonra hamile kalmak da mümkündür, ancak uterusun iyileşmesi için en az 3 ay beklenmesi önerilir. Kürtajdan sonra hamile kalmamak için gerekli doğum kontrol formlarını sağlamak gerekir.

Vakum kürtajının faydaları nelerdir?

Kürtaj formları arasında en güvenilir yöntem vakumlu kürtaj yöntemidir. Vakum kürtajının avantajları, kürtaj sonrası iyileşme süreci, kürtaj sonrası kanama veya kürtaj sonrası enfeksiyonun çok küçük olması, risklerin çok küçük olmasıdır.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır?

Hangi durumlarda kürtaj yapılır; annenin bebeği doğurmak istememesi durumunda 10 haftaya kadar kürtaj yapılmasına onay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir