Kürtajdan Sonra Hamilelik

 

Kürtaj olduktan sonra ne zaman hamile kalacağınızdan emin olmanın bir yolu yoktur , ancak kürtajı yaşadığınız yaştan bağımsız olarak takip edilecek kurallar her zaman aynı kalır. Mümkün olduğunca normal bir hayat yaşamaya yumurtlarken sürekli endişelenmeyin, çünkü anksiyete ve stres yumurtlama tarihlerini bozar. Sakin olursanız ve sakin olursanız, tekrar hamile kalmak daha kolay olacaktır. Yani tek bir çözüm var: sakin olun!
Önceki gebeliklerde servikal problemler nedeniyle düşük yapmışsanız, doktorunuz tekrar hamile kaldığınızda sizi yakından izleyecektir. Olası bir kürtaj tehdidi varsa, olası bir serklaj için talimat isteyecektir. Panik yapmayın, hamileliği yeterli izleme ile tamamlamak için tüm olanaklara sahip olacaksınız. Sakin ve huzurlu kalmaya çalışın: hamile kalmanın en iyi yolu budur.

Kürtaj olduktan sonra üzgün hissetmek tamamen normaldir. Endişelenmeyin ve yas tutmanıza yardımcı olacak zamana güvenin. Bu nedenle, tekrar hamile kalmaya çalışmadan önce, endişeli kadınların endişelerinden kurtulmasına izin vermek için birkaç döngü beklemek önerilir (sakin kadınların hızlı bir şekilde hamile kalma olasılığı daha yüksektir). Bu tavsiye aynı zamanda bir endişe kaynağı ise ne yapılmalı? Unutmayın hamilelik, doğal bir eylemdir, ama kendiliğinden kürtaj da. Tıptaki ilerlemeler, hamileliği otomatik değil, daha güvenli hale getirir hamilelik sırasında çok yaygın kürtaj; tıpkı gebeliğin ilk üç ayında düşük yapmanın çok yaygın olduğu gibi. Genel olarak, hamileliğin ilk üç ayında olası düşük riski en yüksektir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır?

Hangi durumlarda kürtaj yapılır; annenin bebeği doğurmak istememesi durumunda 10 haftaya kadar kürtaj yapılmasına onay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir