Kürtaj Sonrası

Kürtaj sonrası sonraki ilk saatlerde yoğun kanama görülebilir. Bu nedenle bu dönemde çalışmamanızı tavsiye ederiz. Her durumda, herhangi bir çocuğa bakmak için yardım almak yararlı olabilir

Çoğu kadın için, durdurmak normal bir adet döngüsünden daha kötü değildir, bu da sizi iyi hissettiren her şeyi yapabileceği anlamına gelir. Rahim boşluğunun boş olduğundan emin olmak için ameliyattan hemen sonra bir ultrason yapılır. Birkaç hafta sonra, gelecekte kontrasepsiyon hakkında konuşmak için jinekoloğa gitmek yararlıdır.

1-3 hafta sonra hamileliğin gerçekten sonlandırıldığından emin olmak için bir ultrasona girmek gerekir. Kürtaj ile organizma için yeni bir döngü başlar. Tipik olarak sonraki adet döngüsü 4-6 hafta sonra ortaya çıkar. Bazen normalden biraz daha yoğun olabilir.

Gebeliğin gönüllü olarak sona erdirilmesinden sonra psikolojik durum:

Birçok kadın Kürtaj zamanına kadar sorunlar yaşar ve ameliyattan sonra rahatlar.
Psikolojik sorunları önlemek için O: Gebeliğin sona ermesi, tahliye ve rahatlama olarak da deneyimlenebilir. Hüzün geçici aşamaları, diğer kriz durumlarında olduğu gibi, normal yeniden işleme sürecinin bir parçasıdır.

Mevcut hamilelik sizin doğurgan olduğunuzu kanıtlıyor. Hamileliğin karmaşık olmayan bir şekilde sonlandırılmasının doğurganlık üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Sonraki yumurtlama durduktan yaklaşık 2 hafta sonra gerçekleşir. Bu, güvenli bir kontraseptif yöntem kullanmazsa tekrar hamile kalabileceği anlamına gelir.
Kürtajdan hemen sonra doğum kontrol yöntemlerin kullanılmaya başlanması tavsiye edilir. Bir ilacın kesilmesi durumunda, döneminize başladığınız gün seçtiğiniz yöntemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gebeliğin gönüllü olarak sona erdirilmesinden sonra ortaya çıkan komplikasyon olasılığı çok azdır, ancak bir şeyin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ankara kürtaj Doktorlarımızdan birine günün 24 saati telefonla ulaşabilirsiniz.

 

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Askıyla Kürtaj Nasıl Yapılır

Askıyla Kürtaj Nasıl Yapılır?

Askıyla kürtaj nasıl yapılır; askıyla kürtaj bu aşamada profesyonel destek almaktan kaçınan kişilerin sıklıkla başvurdukları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir