Kürtaj Kanaması Ne Kadar Sürer?

Kürtaj kanaması ne kadar sürer; kanamanın operasyonun ilk günü bir nebze şiddetli olması ve daha sonrasında azalmaya başlaması oldukça normaldir. Bu noktada kişilerin kürtaj kanamasının sıklığı ve miktarının giderek azalması gerektiğini bilmesi gerekir. Kanamalar bunun tam tersi artmaya başlarsa doktorunuza başvurmalısınız. bu tür müdahalelerin olabildiğince erken olması gerekir. Kürtaj gibi süreçlerde kesinlikle kişilerin alanın uzmanı ekipler ile iş birliği yapması gerekmektedir. Güven vermeyen kliniklerde yapılan kürtaj işlemlerinin kadınların sağlığını tehlikeye atar nitelikte olduğunu da ayrıca belirtmek gerekir.

Kürtaj Süreci

Kürtaj kanaması ne kadar sürer; kürtajın uzman doktorların kontrolünde olması gerekir. Bazı kadınların evde kürtaj deneyimlerinde bulunarak hayatlarını kaybettikleri örneklerin mevcut olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Kürtaj sürecinde kişilerin bir sorun yaşamaması adına öncesinde tüm kan tahlilleri yapılmalıdır.

  • Kürtaj süreci içerisinde kişilerin bebeği ve bebeğe dair ek materyalleri rahim içinden aldırması gerekmektedir.
  • Rahimde herhangi bir ek dokunun yanlışlıkla bırakılması durumunda kadınların rahim sağlığında sorunlar meydana gelebilmektedir.
  • Kürtaj süreci ile alakalı olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da hormon kontrolleridir. Normal koşullarda kürtaj sonrasında hormon seviyelerinde düşüş olması gerekir.

Kürtaj aşamasının akabinde kanamaların belirli bir kontrol seviyesinde tutulması için haplar ile sürecin desteklenmesi sağlanmaktadır. Doktorunuzun size vermiş olduğu tüm tavsiyelere uymayı ihmal etmemelisiniz.

Kürtaj Sonrası Gebelik

Bir kadının kürtaj yaptırması bu kişinin yeniden hamile kalamayacağı manasına gelmez. Bunun tam aksine sağlıklı bir kürtaj aşamasının sonrasında kadınların yeniden hamile kalması mümkündür. Fakat ilk 2 gebeliğini de sonlandıran kişilerin yeniden hamile kalması ile alakalı sorunlar yaşanabilmektedir.

Kürtaj Hangi Haftaya Kadar Yasal Olarak Tamamlanabilir?

Kürtaj kanaması ne kadar sürer; kürtajın ülkemizde 10. Haftaya kadar yasal olarak tamamlanmasına olanak verilmektedir. Kürtajın yapılması ile alakalı olarak bir sorun olmaması için yasal müeyyideler ve eş onayına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kürtajın bebeğin genetik rahatsızlıklarından dolayı yapılması durumunda daha ileri haftalarda da meydana gelmesi mümkündür. Bu tür rahatsızlıklar sebep gösteriliyor ise 10 haftalık sürenin uzatılmasına olanak verilmektedir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Kürtaj İçin Gerekli Yaş

  Kürtaj, istenmeyen gebeliğin sonlandırılması demektir. Genellikle korunmadan girilen ilişki sonrasında en çok başvurulan yöntemlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir