Kürtaj Fiyatları Nasıl

İstenmeyerek ortaya çıkan bebekleri aileleri istememesi durumunda aldıran eşler bebeği aldırmak için belli bir miktar para ödemeleri gerekmektedir. Eğer olası bir kürtaj durumunda ise 5 yıllık sgk kaydınız var ise ve prim gününüz de 900 gün ve bundan daha fazlaysa devlet onaylı hastanelerde ve fakültelerde belirli bir miktar para ile kürtaj olabilirsiniz. Fakat kürtaj yapılmadan önce doktorlar ya da görüşülen uzman size son kez yapılacak olan kürtajdan emin olup olmadığınızı sorar. Eğer bundan eminseniz kürtaj işlemine geçilir. Peki bu yapılan kürtajda fiyatlandırma neye göre yapılmaktadır?

  • Eğer bebeğiniz 10 ya da 11 aylıktan büyükse kürtaj işlemi olmayacaktır. Fakat bebeğinizin haftalık sayısına göre yapılacak olan Kürtaj Fiyatları azalıp artabilir. Bundan dolayı erken olacak kürtajda fiyatlandırma daha ucuz olacaktır. Fakat bebeğiniz 11 aylıktan büyükse kürtaj olmak istediğinizi söylediğinizde bunu yapacak olan doktorlar da suç işlemiş olacaktır. Devlet sadece 10-11 haftalık olana kadar kürtajı onaylıyor. Diğer haftalarda alınan bebekler yasal suça girmektedir.
  • Eğer devlet bünyesinde kürtaj olmak istemiyorsanız özel hastaneler de kürtaj işlemi yapmaktadır. Fakat özel hastanelerin fiyatlandırması oldukça değişik olacaktır. Örneğin devlette olan operasyon 300 TL ise özel hastanelerde yapılacak olan kürtajlar gidilen hastanenin kalitesine ve kullanmış olduğu tıbbı malzemeler ile doğru orantıda olacaktır. Daha kaliteli malzemeler kullanan özel hastaneler Kürtaj Fiyatlarını da bu oranda daha yüksek tutmaktadır.
  • Eğer hastane tercih etmeyecekseniz herhangi bir doktorun kliniğinde kürtaj işlemi olacaksanız o doktorun fiyatlandırmasına tabii olacaksınız ve bunun yanında da o doktorun hangi steril ortamda nasıl çalıştığı da oldukça önemlidir. Unutmayın ki kürtaj bir cerrahi operasyondur ve en ufak bir enfeksiyon kapma durumunda sizi de öldürebilir. Bundan dolayı hiçbir şeyi eksik olmayan hastaneleri tercih etmeniz sizin sağlığınız açısından oldukça önemlidir.
  • Kullanılan malzemelere göre değişen fiyatlandırma örneklerinden birisi ise öncelerinde kullanılan tıbbı metal kaşık yardımı ile kürtaj olurken fiyatlandırma daha düşecektir. Fakat sonrasında ağrı çekmeniz muhtemeldir. Fakat şuan yapılan vakumlu kürtaj aletiyle bebeği anne rahminden çekip çıkartmak daha kolaydır fakat bir tık daha pahalıdır.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

blank

Hamilelikte Narkoz Kullanımı

  Hamilelikte Narkoz kullanımı hamile olan kadınlar için özel endişeler yaratmaktadır. Hamilelik sırasında narkoz kullanımının potansiyel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir