Kürtaj En Erken Kaçıncı Haftada Yapılır?

Kürtaj en erken kaçıncı haftada yapılır; kürtajın ortalama 3 haftadan sonra yapılmasına imkan verilmektedir. Bunun öncesinde yapılan kürtaj işlemlerinin bebeğin alınması konusunda net bir performans sergilemeyeceğini de eklemek gerekmektedir. Kürtajın yapılması sırasında kesinin net olarak görülmemesi durumunda kürtaj işlemi yapılmasına rağmen hamileliğin devam ettiği durumlar söz konusu olabilmektedir. bu nedenle doktorların kürtaj aşamasının sonrasında ultrason ile gerekli olan muayene adımlarını da tamamlamasına olanak sunulmaktadır.

Kürtaj En Geç Ne Zaman Yapılabilir?

Kürtaj en erken kaçıncı haftada yapılır; kürtajın en erken 3 en geç 10. Haftaya yapılmasına izin verilmektedir. Koyulan bu 10. Hafta sınırının yasal bir prosedür olduğunu da eklemek gerekmektedir. 10. Haftadan büyük olan bebeklerin alınmasına izin verilmez. Sadece genetik taramada kusur sahibi olduğu fark edilen bebeklerin alınmasına karar verilebilmektedir. 10. Haftadan sonra ancak bu gerçek ile kürtaj yapılmasına olanak verilir. Bu süreç içerisinde eşinizden de onay almanız gerekmektedir. Eşten habersiz çocuğun aldırılmasının yasal boyutunun sıkıntılı olduğunu da ayrıca bildirmek gerekir.

Kürtaj Sonrası Süreç

Kürtaj en erken kaçıncı haftada yapılır; kürtaj yapma süreci ile alakalı olarak özellikle iyileşme aşamasında dikkatli olmalısınız.

  • Kürtaj sonrası süreçte kişilerin özellikle kanama durumunu dikkatle analiz etmeleri gerekmektedir. Normal koşullarda kanamaların hem miktarının hem de sıklığının azalması gerekir.
  • Bunun tam tersi sizin kanama miktarınızda artış meydana geliyorsa kürtaj operasyonu ile alakalı bir sıkıntının olduğunu bilmelisiniz. Şiddetli sancıların da aynı şekilde dikkate alınması gerekir.

Bu tür rahatsızlıklar hissetmeniz durumunda geç kalmadan konunun uzmanları ile iletişim kurmalısınız. Jinekolojik rahatsızlıklarda ne kadar erken müdahale edilirse elde edilecek olan verimlilik de o kadar yüksek olacaktır

Kürtaj Sonrası Hamilelik

Kürtaj sonrasında iyileşme adımının tamamlanması ile beraber hamile kalmanız mümkündür. Bu aşamada kürtaj sonrası hamilelik süreci ile alakalı olarak dikkat edilmesi gereken hususların başında kanamalar, rahim sağlığı ve yumurtlama süreci gelmektedir. Jinekologunuz size bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildirecektir. Gebelik öncesi ek vitamin takviyelerinden de yararlanabilirsiniz.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

Başarılı Kürtaj Nasıl Anlaşılır

Başarılı Kürtaj Nasıl Anlaşılır?

Başarılı kürtaj nasıl anlaşılır; kürtajın başarılı olması gebeliğin sonlanması ile eşdeğerdir. Yeniden bir kontrol yapıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir