Kaç Haftalık Düşüklerde Kürtaj Gerekmez?

Kaç haftalık düşüklerde kürtaj gerekmez; her düşük sorununun akabinde kürtaj yapılması gerekli değildir. Düşüklerin 6-7 haftadan sonra meydana gelmesi durumun bir kontrolün yapılması akabinde kürtajın gerekli olup olmadığına karar verilecektir. Kürtaj işlemlerinin kimyasal ya da cerrahi olarak yapılmasına olanak verilmektedir. Düşük sürecinin akabinde kürtaj uygulanmasının sebebi ise vücudun tüm fetus parçalarını attığından emin olmaktır. Aksi takdirde vücutta toksik bir etkinin oluşması oldukça yaygın görülen unsurlar arasında kendini göstermektedir.

Kürtaj Nedir?

Kaç haftalık düşüklerde kürtaj gerekmez; 7 haftadan büyük olan fetusun düşük sonucu kaybedilmesi neticesinde kürtaj yapılmasına büyük bir olasılık ile karar verilecektir. Bu şekilde kürtaj ile fetusun rahimde kalan parçalarının alınması sağlanır. Kürtaj sadece düşük süreci sonrasında değil kişilerin kendi isteği ile de gerçekleşebilmektedir. Ülkemizde 10 haftaya kadar yasal olarak kürtaj yapılmasına izin verilmektedir.

Genetik bir rahatsızlığı olan bebeğin aldırılması konusunda ise genetik tarama testlerinde bulunuyorsa 10 haftadan daha uzun bir süreçten istifade etme fırsatınız olacaktır. 10 haftadan daha uzun bir sürede gebeliğin sonlandırılmasına izin verilmesi için genetik tarama sonuçlarının muhakkak sunulması gerekir.

Kürtajın Başarısız Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kaç haftalık düşüklerde kürtaj gerekmez; düşük ya da kendi isteğinizi ile almış olduğunuz kürtaj kararının sonrasında yapılan operasyonun başarısız olması durumunda hormon değerlerinde düşüş meydana gelmemektedir. Bu noktada eğer kürtaj başarılı olursa gebelik ile alakalı hormonların 1 hafta içerisinde eski seviyesine dönmesi bir diğer deyiş ile düşmesi gerekir. Bu değerler bir türlü düşmüyorsa kürtajın başarısız olduğu aklınızda bulundurulması gereken olasılıklardandır.

  • Kürtajın başarısız olduğunun anlaşılması için bir diğer ipucu da kesinlikle kanamadır.
  • Kanamanın giderek şiddetlenmesi kürtajda bir sorun olduğu anlamına gelir.

Tam da bu nedenle sadece alanın uzmanı olan uzman ekipler ile iş birliği yapmanız gerekmektedir.

Düşük Yapan Kadın Yeniden Hamile Kalabilir Mi?

Düşük yapan kadının yeniden hamile kalması önünde bir engel yoktur. Aynı şekilde kürtaj yaptıran bir kadın da yeniden hamile kalabilir. Bu konuda doktor desteği almaya büyük bir önem vermeniz gerekmektedir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Kürtaj Sonrası

Kürtaj sonrası sonraki ilk saatlerde yoğun kanama görülebilir. Bu nedenle bu dönemde çalışmamanızı tavsiye ederiz. Her durumda, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir