Her Düşükte Kürtaj Gerekir Mi?

Her düşükte kürtaj gerekir mi; kadınların her düşük sürecinde ekstra bir kürtaj operasyonuna gerek duymayacağı uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bu aşamada ancak gebeliğin6-7 haftadan daha büyük olması durumunda kürtaj gerekli olabilmektedir. bu sınırdan daha yeni olan gebeliklerde düşük meydana geldiği zaman bebeğe dair diğer tüm doku materyalleri de rahimden atılacağı için kürtaj gerekmeyecektir. Kürtaj gerekmeden dokular atılır ve sağlıklı bir rahim müdahale olmadan işlevlerini sürdürmeye devam eder. Tabi ki her düşüğün sonrasında konunun uzmanlarından bu konuda bilgi almalı ve kontrole girmeniz gerekir.

Kürtaj Ne Zaman Gerekli Olur?

Her düşükte kürtaj gerekir mi; bebeğin 6-7 haftalıktan büyük olması durumunda düşük meydana gelirse kişilerin rahim kısmında bebeğe dair materyallerin kalmış olması şüphesi ile kürtaj uygulanabilmektedir. Bu durum rahmin sağlığını korumak için atılan bir adımdır.

Kürtaj sürecinde sadece alanında uzman olan ekipler ile iş birliği yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde rahim sağlığı ve ilerleyen senelerde doğurganlığınız ile alakalı da sorunlar meydana gelebilmektedir.

Kürtaj Nedir?

Her düşükte kürtaj gerekir mi; düşüklerin haricinde anne babamnı9n çocuk sahibi olmak istememesi durumunda da kürtaj yapılabilmektedir.

  • Kürtaj bebeğin rahimden tüm ait dokular ile alınması manasına gelmektedir.
  • Bunun bireysel çaba ile yapılması mümkün değildir. Bazı kadınlar askı ile kürtaj yaptığını iddia etse de bu tür müdahalelerin sağlığınızı riske attığını da unutmamalısınız.

Kürtaj aşamasının sonrasında belirli bir iyileşme süreci olacaktır. Doktorunuzun size tavsiye etmiş olduğu kanama durdurucu hapları kullanmayı kesinlikle ihmal etmemeniz gerekir. Ayrıca kürtajın sağlık dokümanlarına yansıyacağından da endişe etmemelisiniz. Jinekolojik bir operasyon olarak kaydedilmesinin dışında herhangi bir detay verilmeyecektir.

Kürtaj Olan Kişi Yeniden hamile Kalabilir Mi?

Kürtaj olan kişinin hamile kalması mümkündür. bu aşamada kürtaj nedeni ile rahme zarar verilmemesi en temel kıstaslardan biri olacaktır. Alanında uzman olan tıp ekipleri ile bu süreci atlatmanız durumunda rahim fonksiyonları ve ilerleyen senelerde gebe kalmak ile alakalı bir sorun meydana gelmeyeceğini göreceksiniz. Tabi ki düzenli kontroller de sürdürülmelidir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

Başarılı Kürtaj Nasıl Anlaşılır

Başarılı Kürtaj Nasıl Anlaşılır?

Başarılı kürtaj nasıl anlaşılır; kürtajın başarılı olması gebeliğin sonlanması ile eşdeğerdir. Yeniden bir kontrol yapıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir