Başarısız Kürtaj Belirtileri

Başarısız kürtaj belirtileri kadınlar arasında sıklıkla meydana gelen anomalilerdendir. Kürtajın başarısız olmasının en temel belirtilerinin başında gebeliğin sonlandırılamaması gelmektedir. Bu noktada özellikle bebeğin çok erken haftalarda aldırılmak istenmesi durumunda cerrah tarafından kesenin tespit edilmesi ve alınması ile alakalı sorunlar meydana gelebilmektedir. Tam da bu nedenle yetkin olan ekiplerin özellikle ultrason ile gerekli kontrolleri yaptıktan sonra kürtaj işlemini sonlandırdığı fark edilmektedir.

Kürtaj Sonrası Süreç

Başarısız kürtaj belirtileri incelemeye alındığı zaman kişilerin kürtaj sonrası süreç içerisinde kanamalarının şiddetli bir biçimde devam etmesi ya da rahimde bir ağrının oluşması bir sorun olduğunun en temel belirtilerinin başında gelmektedir. Kürtaj sonrasında az miktarda kanama meydana gelmesi her kadında görülen biri durumdur. Bu kanamanın devamlılık arz etmesi ve çok şiddetli olması asıl sorun olarak karşımıza çıkaktadır.

Kürtaj sonrasında normal koşullarda hormon seviyesinin birkaç hafta içerisinde normale dönmesi beklenmektedir.  Eğer kürtaj sonrasında gebelik hormonları aynı seviyede devam ediyorsa ya da artıyorsa kürtajda bir sorun olduğunu anlamanız gerekmektedir. Kürtaj sonrası süreçte tüm tedavi aşamalarını ve kontrolleri yerine getirecek yetkin ekipler ile iş birliği yapılması gerekmektedir.

Kürtaj Hangi Haftaya Kadar Yapılabilir?

Başarısız kürtaj belirtileri ile alakalı bilgi alırken aynı zamanda yasal müeyyideler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

  • Kürtaj 10. Haftaya kadar devam edebilmektedir. Her ülkede bu işleme izin verilen yasal süre farklılık arz etmektedir.
  • Ülkemizde 10. Haftaya kadar kürtaj yapılabilmektedir.
  • Eğer bebekte bir genetik bozukluk varsa gebeliğin sonlandırılması için verilen süre bir kademe daha uzatılmaktadır.

Bu detaylar ve daha fazlası hakkında uzman kliniğiniz size bilgilendirme sunacaktır. Kürtaj süreci ile alakalı olarak bir aksaklık meydana gelmesi durumunda en kısa sürede yeniden müdahale edilmeli ve kadının sağlığını riske atmadan düzeltmek için cerrahi müdahale yapılmalıdır.

Gebelik Süreci Yeniden Yaşanabilir Mi?

Kürtaj sonrasında kadınların yeniden gebe kalmalarını engelleyen bir durum söz konusu değildir. Eğer kürtaj başarılı bir biçimde yapılırsa bu konuda asla bir sıkıntı oluşmayacaktır.  Gebelik süreci sizin için sağlıkla yeniden başlayabilir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

Başarılı Kürtaj Nasıl Anlaşılır

Başarılı Kürtaj Nasıl Anlaşılır?

Başarılı kürtaj nasıl anlaşılır; kürtajın başarılı olması gebeliğin sonlanması ile eşdeğerdir. Yeniden bir kontrol yapıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir