Başarılı Kürtaj Nasıl Anlaşılır?

Başarılı kürtaj nasıl anlaşılır; kürtajın başarılı olması gebeliğin sonlanması ile eşdeğerdir. Yeniden bir kontrol yapıldığı zaman gebeliğin devam etmediği anlaşılacaktır. Bu de kürtajın başarılı şekilde tamamlandığı manasına gelmektedir. Kürtaj sürecinde kişilerin sorun yaşamamaları için kendi sağlık durumlarına tam manası ile hakim olan alanın uzmanı isimler ile iş birliği yapması önerilmektedir. Merdiven altı olarak da tabi edilen kliniklerde bu tür işlemler gerçekleştirildiği zaman ne derece büyük sağlık sorunlarının meydana geldiği görülmektedir.

Hormon Seviyesinin Normal Dönmesi

Başarılı kürtaj nasıl anlaşılır; kürtaj ile bebeğin başarılı bir biçimde aldırılması durumunda hormon seviyesinin normal dönmesi sağlanacaktır. Beta HCG seviyesinin yüksek bir biçimde devam ettiği durumlarda kürtajın başarı ile tamamlanmadığı sonucu ortaya çıkmaktadır. Kişilerin kürtaj işleminin sonrasında kan tahlilleri ile durum hakkında daha net bilgi alması önerilmektedir. Hormon seviyeleri gebeliğin en net kanıtları arasındadır. Normal koşullarda düzenli bir gebelikte bu değerlerin katlanarak artması gerekir. Eğer değerler katlanarak artmıyorsa akıllara dış gebelik olasılığı da gelmektedir.

Kürtaj Olan Kişi Yeniden Hamile Kalabilir Mi?

Başarılı kürtaj nasıl anlaşılır; kürtaj olan kişinin yeniden hamile kalması da olasılıklar içerisindedir. Kürtajın kişilerin rahim fonksiyonlarını olumsuz etkilemesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Kürtaj olan kişilerin bebek sahibi olmak konusunda sıkıntı yaşamaması için bu alanda yetkinliğini kanıtlamış olan ekipler ile bir arada sürecin yönetilmesi gerekmektedir. Kürtajın tamamlanmasının sonrasında kişilerin rahim kısımlarında şiddetli ağrıların meydana gelmesi ya da kanama olması sıkıntı yaratabilen hususlardandır.

Ne Zamana Kadar Kürtaj Yapılabilir?

Kürtaj süreci 10. Haftaya kadar devam edebilmektedir. Yasal olarak ülkemizde 10 hafta sınırı koyulmuştur.

  • Bebekte bir genetik rahatsızlık bulunması durumunda kürtaj yapmaya izin verilen süre uzayabilmektedir.
  • Kürtaj sebebi ile kişilerin özellikle işlem öncesinde eşlerinden onay almaları da gerekmektedir. Bu durumun tek tarafça alınan bir karar ile yerine getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Kürtajın tamamlanmasının sonrasında belirli aralıklar ile jinekolojik incelemenin de devam etmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde kürtaj sonrası rahmin sağlığına kavuşup kavuşmadığına dair bilgi alabilirsiniz.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır

Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır?

Hangi durumlarda kürtaj yapılır; annenin bebeği doğurmak istememesi durumunda 10 haftaya kadar kürtaj yapılmasına onay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir