Askıyla Kürtaj Nasıl Yapılır?

Askıyla kürtaj nasıl yapılır; askıyla kürtaj bu aşamada profesyonel destek almaktan kaçınan kişilerin sıklıkla başvurdukları yöntemlerden bir tanesidir. Fakat bunun hem başarısız bir kürtaj deneyimine neden olabileceği hem de rahminizde kalıcı olarak hasar bırakabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Süreç içerisinde askıyla kürtaj yapılması durumunda özellikle gebeliğin sonlandırılmasından ziyade hızlı kanama sebebi ile kendi hayatınızı riske atabileceğinizi unutmamalısınız.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Askıyla kürtaj nasıl yapılır; askıyla kürtaj hem kendi hayatınız hem de kürtajın başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesi için tercih etmemeniz gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Kürtaj bebeğin 10 haftalık süreye kadar yasal olarak rahimden alınmasını mümkün kılmaktadır. Bebeklerde bir sağlık sorunu olması durumunda 10 haftadan geç de olsa kürtaj uygulanabilmektedir. Bu süreç sadece genetik tarama testlerinde tespit edilen rahatsızlıklara sahip bebeklerde uygulanabilmektedir.

  • Kürtaj kapsamında bebeğin plasentasından ek embriyo materyallerine kadar alınması sağlanır.
  • Annede bir doku zehirlenmesi meydana gelmemesi için tüm unsurların alınması büyük önem arz etmektedir.
  • Aksi takdirde şiddetli ağrılar ve kanamaların meydana gelebileceği de uzmanlar tarafından iletilmektedir.

Tam da bu nedenle kürtaj konusunda sadece alanında uzman olduğunu kanıtlayan ekipler ile iş birliği yapmanız gerekmektedir.

Kürtaj Sonrası İyileşme Süreci

Askıyla kürtaj nasıl yapılır; kürtaj sonrasında çok ağrı ya da kanama hissetmeniz durumunda anında doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Ağrı ve kanamaların devam etmesi operasyon sırasında bazı durumların yanlış gittiği manasına da gelmektedir. Kürtaj sonrası iyileşme adımında kişilerin belirtilen kanama engelleyici hapları da kullanması gerekmektedir. Kürtajın akabinde belirli aralıklar ile kontroller de yapılmaktadır. Bu şekilde rahim yapısında bir anomali olup olmadığı da bu şekilde tespit edilmiş olur.

Kürtaj Sonrası Hamile Kalınır Mı?

Kürtaj işlemi gerçekleştiren kadınların yeniden bebek sahibi olma olasılığı devam etmektedir. Bu konuda bir engel söz konusu olmayacaktır. Kürtaj sonrasında da iyileşme sürecinin akabinde yeniden gebe kalma olanağınız vardır. Bunun için uzman kadrolar ile rahminizin genel doğal yapısına zarar vermeden çocuğun alınması gerekmektedir. Kürtaj sonrası kontrolleri de kişilerin ihmal etmemesi gerekir.

Hakkında yazar

blank

Tekrar Deneyin

blank

Kürtaj İçin Gerekli Yaş

  Kürtaj, istenmeyen gebeliğin sonlandırılması demektir. Genellikle korunmadan girilen ilişki sonrasında en çok başvurulan yöntemlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir