Ankara Kürtaj İle Gebeliğin Sonlandırılması

Kürtajdan hemen sonra rahim kasılır. Nadir durumlarda bu hafif rahatsızlığa veya ağrıya neden olabilir. Ağrınız varsa, elbette size ek bir ağrı kesici verilecektir.

Kürtaj işleminden sonra, kanama genellikle normal bir adet kanamasından daha azdır. Bununla birlikte, düzensiz olarak başlayabilir, ör. ilk 1-2 gün mevcut olmayabilir veya çok az olabilir.
Bazı durumlarda kanama daha yoğun olabilir. Rahimden çıktıktan sonra vajina ile temas ettiği anda kan pıhtılaşır ve daha sonra kan pıhtıları şeklinde atılır. (Bu “doku pıhtıları” ile ilgili değildir). Bu çok kanamanın bir işaretidir.

Ağrı kesicinin kesilmesi durumunda, kanama genellikle prostaglandin Cyprostol aldıktan sonra başlar ve birkaç saat boyunca normal adet akışından daha yoğun olabilir. Daha sonra azalır, ancak hafif kanama 1-2 hafta devam edebilir. Kesintiden sonraki ilk 2 gün içinde seks yapmaktan kaçının, yüzmeye gitmeyin, yıkanmayın ve emici pedler kullanmayın. Sonra onu iyi hissettiren her şeyi yapabilir. 2 gün geçtikten sonra, bu aktivitelerin enfeksiyon riskinde artış olduğu yönünde bir belirti yoktur. Tabii ki her zaman duş alabilirsiniz.  Ameliyattan önce her zaman vajinal sekresyonların bir analizini yaparız. Bu analizden bir iltihap görülürse veya kesinti sırasında iltihap belirtileri ortaya çıkarsa, size bir antibiyotik verilir. ilacın kesilmesi herhangi bir enfeksiyon riskine yol açmaz.

Çok nadiren, iltihap, kesintiyi takip eden günlerde ateşle ortaya çıkan bir kesintiden sonra ortaya çıkar. Eğer öyleyse, lütfen hemen Ankara kürtaj ile iletişime geçin. Bulantı varsa, durduktan sonraki bir gün içinde kaybolacaktır. Göğüs turgoru bazen 3 haftaya kadar sürebilir. Bir ilaç kesintisinden sonra hamilelik belirtileri bazen cerrahi bir kesintiden sonra daha uzun sürer.

Hamilelik testi

HCG gebelik hormonu sadece vücut tarafından yavaşça elimine edilir ve geleneksel testler çok hassastır. Bu nedenle, kesintiye rağmen, hamilelik testi bir sonraki adete kadar olumlu bir sonuç verebilir. Bir ultrason hala hamile olup olmadığını güvenilir bir şekilde doğrulayabilecektir.

Kürtaj sonrası iyileşme genellikle çok hızlıdır ve hastalık izni gerekli değildir.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Kaç Aya Kadar Kürtaj Yapılabilir

Kaç Aya Kadar Kürtaj Yapılabilir?

Kaç aya kadar kürtaj yapılabilir; yasal olarak kişilerin 10. Haftaya kadar kürtaj yapmasına izin verilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir