18 Yaş Altı Kadınlarda Kürtaj

On sekiz yaşın altındaysanız, ortak ebeveynlik sorumlulukları varsa veya özel ebeveynlik sorumluluğu olan tek ebeveyn olan kürtaj için her iki ebeveynin de onayı gerekir. Ebeveynlerinizle bu konuda zaten konuştuysanız, onlarla Konsültoryo’ya gidebilirsiniz, aksi takdirde Konsültör Operatörleri onları dahil etmenize yardımcı olacaktır. Öte yandan, onlarla konuşmak istemiyorsanız, danışmanlık ekibi yedi gün içinde, sosyal hizmet uzmanının davayı değerlendirdikten sonra rızasını kimin ifade edeceğini belirleyecek ortak bir rapor hazırlayacaktır. Tüm bu prosedürlerde kimsenin sizin bilginiz olmadan ebeveynlerinizle iletişim kurmasına izin verilmediğini unutmayın.

Yasaya göre, normal olarak belgenin serbest bırakılması ile hamileliğin sonlandırılması arasında yedi gün beklemek gerekir. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda sonradan düşünülebilir. Bu 7 gün boyunca, neyin gerekli olduğunu programlamak için IVG kliniğine erişim gününde kendinizi referans hastanesinde veya seçtiğiniz başka bir hastanede sunabilirsiniz.

Kürtaj için Sabah erkenden giriyorsunuz ve aynı günün öğleden sonraları taburcu ediliyor, komplikasyonları engelliyorsunuz. Anestezi altında yapılan ameliyat ameliyathanede yapılır. Operasyon ile aynı zamanda, kontrasepsiyon için talep ederseniz, spiral veya subkutan implantın yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Operasyondan yaklaşık 20 gün sonra bir laboratuvar gebelik testi tekrarlamanız gerekecektir. Kürtajdan sonra, Jinekolog tarafından size gösterilecek kontrolleri yapmanız gerekecektir. Konsültorio’da ayrıca psikolojik yardım alabilir ve ilgili tedavi planına karşı kontrasepsiyon konusunda danışmanlık alabilirsiniz.

Hakkında admin

blank

Tekrar Deneyin

Kaç Aya Kadar Kürtaj Yapılabilir

Kaç Aya Kadar Kürtaj Yapılabilir?

Kaç aya kadar kürtaj yapılabilir; yasal olarak kişilerin 10. Haftaya kadar kürtaj yapmasına izin verilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir